Як правильно пройти співбесіду: 8 порад від HR

Як правильно пройти співбесіду: 8 порад від HR

Тільки так можна добитися розташування рекрутера. Поганих умов, низької оплати праці і загниваючого колективу». Ні в якому разі не лайте попереднє місце роботи і свого колишнього керівника. Адже будь-яка людина, в тому числі і ваш співрозмовник подумає, що змінивши роботу в майбутньому, ви також негативно будете відгукуватися і про його компанії.

як правильно проводити співбесіду

Причому, варто звертатися саме так, як він представився. Наприклад, якщо рекрутер сказав, що його звуть Іван, так і називайте його на «Ви». «Іван, ви казали що…» Якщо ж він назвав своє ім’я і по батькові, то саме так і варто звертатися до вашого співрозмовника. Телефонне інтерв’ю навіть за обмежений час може надати велику кількість інформації про претендента. Важливо правильно підготуватись, уважно слухати і деталізувати будь-яку інформацію.

Як правильно проводити співбесіду з набору персоналу

Скоріш за все, кандидат відповість ствердно, навіть якщо це не так. Але для вас важливо, щоб людина підтвердив свою зацікавленість в отриманні роботи саме у вашій фірмі і сформулював ще раз свої пріоритети. Ви повинні відчути, що людина готова приступити до роботи у вас з хорошим настроєм.

як правильно проводити співбесіду

У Росії найбільш часто практикується звичайна зустріч віч-на-віч, на якій задаються питання. Проводити співбесіду може голова HR-департаменту або особисто керівник компанії або начальник відділу, філіалу, підрозділу. Продумувати питання стоїть так, щоб з відповідей можна було скласти психологічний портрет людини і зрозуміти рівень його професійної компетенції.

Нестандартні питання при проведенні співбесіди

Після закінчення співбесіди відправьте в компанію короткого листа з подякою, ретельно перевіривши його грамотність. Присядьте, якщо вам запропонують і спокійно дочекайтеся, коли вас покличуть. З’ясуйте, які саме функції вам доведеться виконувати, якщо ви будете найняті.

як правильно проводити співбесіду

Ваша міміка, жести і стиль розмови мимоволі виведуть вас «на чисту воду». Заздалегідь подбайте про те, щоб ваш блокнот був належного естетичного вигляду. Це означає, що якщо це буде «затягана» пачка пожовклих аркушів, в яку «рибу загортали», то це охарактеризує вас як неохайного https://wizardsdev.com/vacancy/ потенційного співробітника. Для початку обговоріть всі тези, які ви плануєте озвучити кадрового фахівця на співбесіді. Сашко, дійсно, варто розуміти, що чим вище і відповідальніше позиція, на яку претендує потенційний працівник, тим більше вимог до нього пред’являється.

Покрокова інструкція, як проводити співбесіду при прийомі на роботу

Можливо, ви знайдете резюме, що відповідає всім параметрам вакансії. Тоді дзвоніть і запрошуйте здобувача на співбесіду. Мета співбесіди — дізнатися якомога більше корисної інформації про майбутнє працівника. Не забувайте ставити питання на цікаві теми. Конкретизуйте та уточнюйте пункти, необхідні для ваших висновків. Все це допоможе краще пізнати кандидата і розглянути його з точки зору професіоналізму і готовності до прийняття оперативних і правильних рішень в умовах, що змінюються.

Щоб це не виявилася для вас несподіванкою, потрібно підготуватися заздалегідь. Маючи в своєму розпорядженні вичерпною інформацією про всі особливості майбутнього роботодавця, ви неодмінно отримаєте переваги порівняно з іншими претендентами. Також HR-фахівець в цьому випадку хоче подивитися, як довго ви будете намагатися знайти вихід із ситуації (перевірка вашої завзятості). Іноді багаторівневі співбесіди проводяться при особистій зустрічі з кожним «рівнем», а іноді спілкування з кандидатом здійснюється у віддаленому режимі.

Ніколи не приходь на співбесіду без опису вакансії

Далеко не всі роботодавці в курсі, яким чином можна ефективно провести дану процедуру, щоб прийняти на роботу гідного працівника. Ніхто не застрахований від здійснення помилок, навіть досвідчений рекрутер. Однак можна звести їх кількість до мінімуму. Для проведення дистанційних співбесід часто використовують Skype (як загальноприйнятий інструмент) так і відеоконференції від Google Hangouts або менеджери. Коли ви спілкуєтеся з HR-ом або з керівником компанії, ви стоїте перед вибором. Є безліч класичних способів провалити співбесіду, і в якому стилі буде саме ваш виступ, вибирати вам.

  • Це питання не ставиться з каверзним, скоріше він просто інформаційний і спрямований на оптимізацію пошуку кадрів для даної організації.
  • Співбесіда з кандидатом будується на підставі загальної інформації, яку отримали під час попереднього інтерв’ювання по телефону, з резюме, анкет і т.д.
  • Але якщо такої можливості немає, можна домовитися інакше.
  • А ви спитайте про його таланти, дізнайтеся, чи займається він спортом і які має результати.

Якщо менеджер з персоналу приблизно такого ж віку, як і ви, не варто вести з ним діалог як із приятелем. Кілька влучних жартів та реплік не будуть зайвими, однак не варто переходити рубіж і розпитувати інтимні подробиці. У відповідях грамотних фахівців можна побачити слабкі сторони, які такими не є. Вони будуть плюсом при розгляді кандидата при працевлаштуванні.

Share this post